• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį savaitgalį vyko antrasis Pasaulio motokroso čempionato etapas, kuriame lenktyniauja ir lietuvis Arminas Jasikonis. Po pirmojo etapo Argentinoje, šįkart MXGP varžybos sugrįžo į Europą ir vyko Didžiojoje Britanijoje esančioje Matterley Basin trasoje, kur Arminą palaikė didelė gausa tautiečių ir minioje buvo galima išvysti ne vieną trispalvę.
Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje Arminas buvo netoli pirmojo dešimtuko ir finišavo 11-oje pozicijoje, visgi sekmadienis lietuviui buvo kur kas sėkmingesnis. Pirmajame važiavime A. Jasikonis po pirmojo rato buvo 15-tas, tačiau sugebėjo važiuoti labai stabiliai ir parodyti, kad intensyvus fizinis pasiruošimas žiemą nepraėjo veltui – vienodą tempą laikydamas sportininkas lenkė konkurentus vieną po kito ir po įnirtingos kovos su vietiniu herojumi Shaun Simpson paskutiniuose trasos metruose pakilo į 9-ą vietą. Lietuvio komandos draugas iš Latvijos Pauls Jonass finišavo 14-tas. Važiavimą laimėjo daugkartinis Pasaulio čempionas iš Italijos Antonio Cairoli, kuris pasinaudojo pirmavusio slovėno Tim Gajser griuvimu ir jį aplenkė.
Antrasis važiavimas A. Jasikoniui sekėsi dar geriau – jau po starto anykštėnas buvo 4-as ir demonstravo labai gerus trasos įveikimo laikus, už savo nugaros palikdamas garsias pavardes ir sulaukęs daug komentatorių dėmesio. Jaunasis Lietuvos talentas stabiliai važiavo iki pat važiavimo pabaigos, o iki 3-ioje vietoje finišavusio Gautier Paulin jam pritrūko vos 3,4 sekundės. Kitam Rockstar Energy Husvqarna Racing komandos nariui Pauls Jonass sekėsi ne taip gerai. Vis dar traumos padarinius jaučiantis latvis irgi puikiai startavo bei po pirmojo rato užėmė 6-ą vietą, tačiau jos Paulsui išlaikyti nepavyko ir važiavimą jis baigė 11-as.

Arminas Jasikonis Pasaulio motokroso čempionate

Finišavęs 9-as ir 4-as, Arminas surinko 30 įskaitinių taškų ir antrajame Pasaulio motokroso čempionato etape užėmė 6-ą vietą kaip ir prieš dvi savaites vykusiame Argentinos etape. Šiame etape nugalėjo italas Antonio Cairoli, antras liko slovėnas Tim Gajser, o trečias – prancūzas Gautier Paulin. Latvis Pauls Jonass iškovojo 11-tą vietą, o estai Tanel Leok ir Harri Kullas – atitinkamai 14-tą ir 20-ą vietas.
Po 2-jų etapų lietuvis turi surinkęs 56 taškus ir užima 6-ąją vietą bei nuo lyderio Antonio Cairoli (97 tšk.) atsilieka 41-u tašku. Antras šiuo metu Tim Gajser (89 tšk.), o trečias Gautier Paulin (74 tšk.).
A. Jasikonis džiaugėsi savo pasirodymu antrajame važiavime ir tiki, kad ateityje tokių rezultatų iš jo matyti turėtume tik daugiau: “Savaitgalis manyčiau buvo geras. Aišku šeštadienis nebuvo labai geras, šiek tiek trūko greičio trasoje, dariau daug klaidų, tad nepavyko parodyti gero rezultato. Visgi sekmadienį sekėsi jau kiek geriau. Pirmajame važiavime nepavyko gerai startuoti, bet važiavimo metu pavyko apsilenkti keletą sportininkų, o pabaigoje pavyko pagauti visai gerą ritmą. Antrame važiavime visai neblogai startavau, pasisekė pirmi du posūkiai ir galiausiai važiavimą baigiau 4-as. Manau, tai tikrai geras rezultatas iš ten, kur atėjome (sportininkas šiemet grįžta į sportą po traumų kupino sezono). Stengsimės kiekvieną savaitgalį po truputį mažais žingsniais rodyti vis geresnį rezultatą”.
Kitas Pasaulio čempionato etapas vyks jau ateinantį savaitgalį Olandijoje esančioje Valkenswaard trasoje. Nuo šiol tiesioginę transliaciją jau galima matyti ir lietuvių kalba per TVPlay Sports kanalą.