• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 15 d. Aukštadvaryje vyko antrasis Lietuvos kartingo čempionato etapas, kuriame ROK klasėje „Juta Racing“ komandai atstovavo keturi lenktynininkai.
Priešingai nei pirmame čempionato etape Vilniaus „Plytinės“ kartodrome, Aukštadvaryje švietė saulė. Dėl to lenktynininkai galėjo mėgautis sausa trasa.
ROK klasės kvalifikacijoje nugalėjo Vitalij Ivickij, geriausią ratą įveikęs per 54.279 sek. Geriausiai iš „Juta Racing“ komandos atstovų pasirodė Narvydas Janušis, nuo V.Ivickij atsilikęs 0.469 sek. ir užfiksavęs penktąjį rezultatą.
Ignas Gelžinis kvalifikacijoje liko šeštas, kvalifikacijos nugalėtojui nusileidęs 0.552 sek., o Andrius Gelžinis ir Andrius Pranys pelnė atitinkamai septinąją ir aštuntąją startines pozicijas. Nors kvalifikacijoje iškovotos pozicijos nebuvo pačios geriausios, I.Gelžinis ir N.Janušis džiaugėsi tuo, kad kvalifikacijoje pavyko sutaupyti padangas, o tai – kaip paaiškėjo vėliau – buvo labai svarbu kituose važiavimuose.
Pusfinalio važiavime nugalėjo iš trečiosios vietos startavęs Ignas Dagilis. Tuo tarpu I.Gelžinis po starto buvo pakilęs į ketvirtąją poziciją, o po kelių ratų jau važiavo antras, tačiau viename posūkyje slystelėjo ir galutinėje įskaitoje liko trečias.
A.Gelžinis ir A.Pranys pusfinalio važiavime finišavo atitinkamai penktoje ir šeštoje vietose. N.Janušiui pusfinalio važiavimas susiklostė nesėkmingai – dėl sugedusios rėlės lenktynininkas finišo nepasiekė ir dėl to finalinį važiavimą turėjo pradėti iš paskutinės pozicijos.

9.  Narvydas Janušis    Juta Racing           –

Finaliniame važiavime I.Gelžinis iškart po starto pakilo į pirmąją vietą ir pradėjo tolti nuo persekiotojų, tačiau dėl nuovargio lenktynininkas pradėjo klysti ir dėl to nukrito į ketvirtąją poziciją.
N.Janušis, nebaigęs pusfinalio važiavimo ir tokiu būdu sutaupęs padangas finaliniam važiavimui, pasinaudojo šiuo pranašumu ir aplenkęs visus varžovus finišavo pirmas, antroje vietoje finišavusį I.Dagilį pralenkęs 1.448 sek.
A.Gelžinis finišavo septintas, N.Janušiui pralaimėjęs 11.6 sek., o A.Pranys finišo liniją kirto devintas, nugalėtojui nusileidęs 27 sek.
Trečiasis Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks liepos 26-27 dienomis Smalininkuose.

9.  Andrius Pranys      Juta Racing      +27.866

Jauniausioje „Micro“ klasėje, kurioje lenktynininkų amžius retai peržengia septynerių metų ribą, kovojo vienuolika sportininkų, o pergale džiaugėsi Ąžuolas Eidukas.
„Mini 60“ klasėje taip pat varžėsi vienuolika dalyvių. Šioje klasėje pergalę iškovojo Gustas Grinbergas. Nors pusfinalyje G.Grinbergas į priekį buvo praleidęs Justą Jonušį, finale G.Grinbergas buvo nepralenkiamas.
Galingiausioje „KZ2 Plius” klasėje nepralenkiamas buvo Paulius Paškevičius, nugalėjęs tiek pusfinalyje, tiek finale.