• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Kanadoje įvyko septintojo šių metų „Formulės 1" pasaulio čempionato etapo lenktynės, kurias drąsiai galima vadinti dramatiškiausiomis šiame sezone.
Pirmą pergalę karjeroje iškovojo australas Danielis Ricciardo („Red Bull“). Jis lyderiu tapo tik likus dviems ratams iki lenktynių pabaigos, kai aplenkė ilgai pirmavusį vokietį Nico Rosbergą(„Mercedes“). Vokietis sugebėjo išsaugoti antrąją vietą iki finišo, o jo komandos draugui brituiLewisui Hamiltonui taip nepasisekė – britas, ilgai kovojęs su N.Rosbergu, dėl bolido gedimo nebaigė lenktynių.
Abu „Mercedes“ pilotai nuo pat lenktynių pradžios bėgo į priekį ir atrodė, kad sulauksime eilinio šios komandos dublio, tačiau įpusėjus distancijai abu „Mercedes“ bolidai susidūrė su galios trūkumu, jų laikai ženkliai suprastėjo ir tai leido persekiotojams prisivyti lyderius.
Paskutinę vietą ant podiumo iškovojo keturiskart pasaulio čempionas vokietis Sebastianas Vettelis („Red Bull“). Jis priešpaskutiniame rate aplenkė puikiai važiavusį meksikietį Sergio Perezą(„Force India“). Deja, finišo S.Perezas nepasiekė – paskutiniame rate jis susidūrė su penktoje vietoje važiavusiu brazilu Felipe Massa („Williams“). Abu bolidai po avarijos nebegalėjo tęsti lenktynių.
Ketvirtas finišavo britas Jensonas Buttonas („McLaren“), penktas – vokietis Nico Hulkenbergas(„Force India“), šeštas – ispanas Fernando Alonso („Ferrari“).
Didžiąją lenktynių dalį dėl aukštų vietų kovojęs suomis Valtteri Bottas („Williams“) vėliau susidūrė su bolido problemomis, tačiau sugebėjo užimti septintą poziciją.
Taškus taip pat pelnė aštuntas finišavęs prancūzas Jeanas-Ericas Vergne („Toro Rosso“), devintas likęs danas Kevinas Magnussenas („McLaren“) ir tik dešimtą vietą užėmęs trasoje apsisukęs suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“).
Bendroje pilotų įskaitoje N.Rosbergo (140 tšk.) persvara prieš L.Hamiltoną (118 tšk.) gerokai išaugo. Į trečią vietą šoktelėjo D.Ricciardo (79 tšk.), aplenkęs F.Alonso (69 tšk.).
Konstruktorių taurės įskaitoje dominuoja „Mercedes“ (258 tšk.). Antri lieka „Red Bull“ (139 tšk.), o treti – „Ferrari“ (87 tšk.).
Kitos lenktynės birželio 22-ą dieną vyks į „Formulės 1“ kalendorių sugrįžusioje Austrijos „Red Bull Ring“ trasoje.