• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Saudo Arabijoje baigiasi sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis. Sportininkams liko įveikti tik paskutinį – 12-ą – etapą.
Penktadienį lenktynininkai turės nuvažiuoti 429 km. Anksčiau planuota, kad daugiau nei 300 km sudarys greičio ruožas, bet ketvirtadienį Dakaro oficialiame puslapyje greičio ruožas buvo sutrumpintas iki vos 167 km. Teigiama, kad problemų dalyviams gali sukelti navigacija, todėl atsipalaiduoti nederėtų. Apie 10 proc. greičio ruožo sudarys kopos, apie 3 proc. – akmenys, o kitur laukia smėlis ir gruntas.
Jau po etapo pabaigos Dakaro dalyviai turėtų varžytis atskiroje „Qiddiyah Trophy“ įskaitoje. Apie 20 km ruože jie turėtų kovoti dėl specialaus trofėjaus, o rezultatai nebus įskaičiuojami į bendrą Dakaro įskaitą. Šiose lenktynėse dalyvaus tik tie pilotai, kurie sėkmingai pasieks 12-ojo etapo finišą. Trofėjai bus išdalinti visų 5 įskaitų nugalėtojams.

Dvyliktojo etapo žemėlapis

DVYLIKTO ETAPO EIGA

8:52 val. Pirmąjį tarpinį finišą pasiekė jau 7 automobiliai. Pirmauja Nasseras Al-Attiyah (27 min. 44 sek.), nuo jo vos 59 sek. atsilieka Carlosas Sainzas ir 1 min. 35 sek. – Bernnhardas Ten Brinke'as.
9:11 val. N.Al-Attiyah antrame tarpiniame finiše išlaiko lyderio poziciją (52 min. 32 sek.) ir dar labiau padidino persvarą prieš S.Peterhanselį (+00:03:29). Be problemų toliau važiuoja ir bendrosios įskaitos lyderis C.Sainzas (+00:02:17).
9:25 val. B.Vanagas pasiekė pirmąjį tarpinį finišą ir rikiuojasi 17-as (+00:03:51)
9:31 val. Finišą jau pasiekė persvarą išlaikęs ir antrą vietą bendroje įskaitoje iškovojęs N.Al-Attiyah (1 val. 17 min. 30 sek.), nuo jo 3 min. 31 sek. atsiliko trečias bendroje įskaitoje likęs S.Peterhanselis ir 3 min. 56 sek. – C.Sainzas, kuris tapo 2020 m. Dakaro automobilių klasės nugalėtoju.
9:41 val. V.Žala išlaiko pranašumą bendroje įskaitoje prieš B.Vanagą. V.Žala pirmąjį tarpinį finišą pasiekė 10-as (+00:02:05), tuo tarpu B.Vanagas nukrito į 20-ą poziciją (+00:03:51), o Antanas Juknevičius žengia greta B.Vanago ir yra 21-as (+00:04:15).
9:57 val. B.Vanagas pasiekė antrąjį tarpinį finišą ir rikiuojasi 18-oje pozicijoje (+00:07:14).
10:10 val. V.Žala antrame tarpiniame finiše buvo 14-as (+00:04:09), B.Vanagas nukrito į 21-ą vietą (+00:07:14), o A.Juknevičius – 22-as (+00:09:33).
G.Petrus dar nėra pasiekęs pirmojo tarpinio finišo.
10:15 val. Finišavo jau 16 automobilių, todėl 12-ojo greičio ruožo pirmasis dešimtukas jau nebeturėtų keistis. Jame triumfavo N.Al-Attiyah (1 val. 17 min. 30 sek.), antras liko V.Žalos ir S.Jurgelėno praėjusiame greičio ruože gelbėtas Yasiras Seaidanas (+00:01:32), o trečias – argentinietis Orlando Terranova (+00:03:16).
10:19 val. B.Vanagas jau finiše! Jo laikas kol kas yra 17-as (+00:10:57), tačiau jis dar nukris žemyn.

Dakaro ralis 2020

10:34 val. G.Petrus pirmąjį tarpinį finišą pasiekė 44-as (+00:11:23)
10:39 val. Finišą pasiekė ir A.Juknevičius, kuris buvo 21-as (+00:14:46). Nėra aišku, kodėl dar nėra duomenų iš V.Žalos.
10:45 val. Finišą pasiekė jau keturi automobiliai, startavę vėliau nei V.Žala.
11.05 val. G.Petrus antrajame tarpiniame finiše 43-ias (+00:23:24). V.Žala vis dar dingęs iš radarų.
11.11 val. Finišavo jau 40 automobilių. V.Žalos vis dar nėra. Jei tai nėra tiesiog duomenų pateikimo problema, tuomet lietuvis jau prarado apie valandą ir bendroje įskaitoje gali praleisti B.Vanagą į priekį.
11.40 val. Jau finišavo 49 iš 64 etapą pradėjusių automobilių.
11.53 val. Finišo liko nepasiekę tik 8 automobiliai, 1 keturratis, 1 bagis ir 19 sunkvežimių. Tiesa, kai kurie iš jų, panašu, net nestartavo.
12.18 val. V.Žala jau prarado apie 2 valandas, tad B.Vanagas taps geriausiu lietuviu bendroje įskaitoje. Finišavo jau 58 automobiliai iš 64, kurie bando užbaigti Dakarą. Jei V.Žala sugaiš dar valandą, tuomet jį aplenks ir A.Juknevičius.
12:49 val. Trasoje liko tik trys automobiliai, tarp kurių ir V.Žala. Kiti du – Lei Zhongas ir Peteris Van Merksteijnas nepasiekė pirmojo tarpinio finišo. Šių metų Dakarą kol kas yra įveikę 61 automobilis iš 83 startavusių pirmame greičio ruože.

13:32 val. G.Petrus džiaugiasi pasiekęs finišą.
14.34 val. „Mini“ serviso sunkvežimis, vairuojamas A.Herrero, jau senokai pravažiavo antrajį tarpinį finišą, todėl turėjo pasiekti V.Žalą ir padėti jam.
15.43 val. „Agrorodeo“ pranešė, kad A.Herrero su kitais padėjo V.Žalai ir lietuviai ėmė judėti link finišo.
16.11 val. PAGALIAU! V.Žala finiše! Jis pralaimėjo 5 val. 23 min. 40 sek.

Galutiniai automobilių klasės rezultatai
Paskutiniame greičio ruože triumfavo Nasseras Al-Attiyah (1 val. 17 min. 30 sek.), antras liko V.Žalos ir S.Jurgelėno praėjusiame greičio ruože gelbėtas Yasiras Seaidanas (+00:01:32), o trečias – argentinietis Orlando Terranova (+00:03:16).
Benediktas Vanagas šiame greičio ruože buvo 19-as (+00:10:57), tuo tarpu Antanas Juknevičius – 22-as (+00:14:46). Vaidotas Žala iki antrojo tarpiniuo finišo trimis minutėmis lenkė B.Vanagą, tačiau tada susidūrė su problemomis. Gintas Petrus finišavo 42-as (+00:33:07).
Bendroje įskaitoje triumfavo ir trečią kartą (2010, 2018 ir 2020 m.) Dakaro ralį laimėjo ispanas Carlosas Sainzas su „Mini“. Jis 12 greičio ruožų įveikė per 42 val. 59 min. 17 sek. ir 6 min. 21 sek. aplenkė antroje vietoje likusį praėjusių metų čempioną katarietį Nasserą Al-Attiyah („Toyota“). Trečias liko 7 kartus Dakare triumfavęs prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Mini“).

C.Sainzas visus tris kartus Dakare triumfavo su skirtingais automobiliais – „Volkswagen, „Peugeot“ ir „Mini“. Šias metais pirmas jis buvo keturiuose greičio ruožuose.
Su „Mini“ automobiliais paskutinį kartą laimėta buvo 2015 metais, o viso tai yra penktas kartas Dakaro ralio istorijoje, kai nugalėtojas vairuoja tokį automobilį.
Dakaro ralyje automobilių įskaitoje 22 kartus yra triumfavę prancūzai, 5 kartus suomiai, dabar jau 4 sykius ispanai, po 3 kartus japonai ir katariečiai, 2 – vokiečiai, po kartą – Pietų Afrikos ir Belgijos lenktynininkai.
Jeigu Vaidotas Žala nepraras daugiau nei valandos, tuomet Benediktas Vanagas galutinėje įskaitoje liks 16-oje pozicijoje (+07:05:53). Antanas Juknevičius liks 20-as (+08:49:40), jei V.Žala praras bent kelias valandas. Gintas Petrus kol kas 40-as (61:51:12).
Galutiniai motociklų klasės rezultatai
Paskutinį greičio ruožą šių metų Dakare motociklų klasėje laimėjo čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo (1 val. 28 min. 15 sek.). Nuo jo 53 sekundėmis atsiliko 2020 m. Dakaro nugalėtojas amerikietis Ricky Brabecas, o 2 min. 25 sek. – trečią vietą bendroje įskaitoje iškovojęs australas Toby Price'as.
Arūnas Gelažninkas šiame etape finišavo 37-as (+00:22:08).
2020 m. Dakare triumfavo amerikietis Ricky Brabecas („Honda“, 40 val. 2 min. 36 sek.). Antroje vietoje liko čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“, +00:16:26), o trečias – australas Toby Price'as (KTM, +00:24:06).
Arūnas Gelažninkas bendroje įskaitoje užėmė 30-ą vietą (+08:15:51) ir trasoje užtruko 48 val. 18 min. 27 sek.