• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Valensijoje (Ispanija) surengtos paskutinės – 19-os – „MotoGP“ sezono lenktynės. Paskutinį sezono startas sportininkams tapo rimtu iššūkiu – nuo pat lenktynių pradžios pliaupė lietus, o motociklininkai ėmė kristi vienas po kito.
Nukentėjo ir pasaulio čempionas ispanas Marcas Marquezas („Honda“). Lyderių trejete važiavęs M.Marquezas krito nuo motociklo ir išsinarino petį. Beveik neabejojama, kad tarpsezoniu ispanui prireiks operacijos.

Dar iki M.Marquezo avarijos krito bent trys motociklininkai, tarp kurių buvo ir puikiai važiavęs ispanas Polas Espargaro su „KTM“. Čia pat krito ir italas Danilo Petrucci („Ducati“), australas Jackas Milleris („Ducati“), italas Andrea Iannone („Suzuki“) ir iš „pole“ pozicijos startavęs ispanas Maverickas Vinalesas („Yamaha“).
Vėliau nuo motociklų krito dar du sportininkai ir organizatoriai galiausiai parodė raudoną vėliavą, taip sustabdydami lenktynes, įveikus pusę distancijos. Iki šios sprendimo lyderių trejete važiavo ir dėl pergalės kovojo italai Andrea Dovizioso („Ducati“) bei Valentino Rossi („Yamaha“) ir ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“).
Po maždaug 40 min. lenktynės buvo pratęstos. Likus 5 ratams ant motociklo neišsilaikė ir V.Rossi, praleidęs į antrą vietą A.Rinsą, o į trečią – po ankstesnio virtimo atsigavusį P.Espargaro. Tuo tarpu pirmoje vietoje laikėsi A.Dovizioso.
Pergalę galiausiai ir iškovojo A.Dovizioso, aplenkęs A.Rinsą. Tuo tarpu didžiausia sensacija tapo trečioji P.Espargaro vieta. Tai pirmas kartas istorijoje kai „KTM“ lenktynininkas iškovojo vietą ant podiumo „MotoGP“ etape.
M.Marquezas su 321 tašku laimėjo čempionatą. Antras buvo A.Dovizioso (220), o trečią vietą išlaikė legendinis V.Rossi (198), nepraleidęs į priekį M.Vinaleso (193). Konstruktorių įskaitoje laimėjo „Honda“, o komandų įskaitoje – „Repsol Honda Team“.
2019 m. „MotoGP“ sezoną vėl sudarys 19 etapų. Pirmosios lenktynės kovo 10 d. numatytos Katare.