• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose, Aleksandrijos trasoje, vyko Europos motociklų kroso čempionato varžybos: trečias „EMX Open“ ir antras EMX 65 bei EMX85 Šiaurės rytų Europos zonos etapai. Jose dalyvavo ir greičiausi lietuviai, pasinaudoję proga namų trasoje pasivaržyti su stipriausiais Europos motokroso atstovais.
Tautiečiai neišsigando varžybų masto ir konkurentų pajėgumo – priešingai, lietuviai parodė, jog gali varžytis su greičiausiais Senojo žemyno atstovais ir netgi lipo ant apdovanojimų pakylos.
„EMX Open“ varžovai – įveikiami

Domantas Jazdauskas
yra Lietuvos motociklų kroso čempionato lyderis, praėjusių metų šalies čempionas ir būtent į jį buvo dedama daugiausia vilčių praėjusį savaitgalį vykusiose varžybose. Jis visas viltis išpildė su kaupu.
Kvalifikacijoje lietuvis užėmė trečią vietą, nusileidęs latviui Toms Macuks ir čempionato lyderiui iš Čekijos Martin Michek. Pirmajame važiavime lyderių trijulė finišavo tokia pačia tvarka, tačiau po finišo buvo patikrintas T. Macuks motociklas ir jis neatitiko nustatytų garso normų – už tai teisėjai skyrė latviui 5 pozicijų baudą, tad D. Jazdauskas pakilo į antrą vietą.
„Maloniai nustebino tokia pozicija. Tikiuosi, kad antras startas bus geresnis ir taip nepavargsiu – šiame važiavime buvo sunku, rankas labai nutrynė. Už manęs buvęs čekas tiesiogine prasme kvėpavo tiesiai į pakaušį – visokius gestus rodė, šūkavo, vien dėl to buvo sunku“, – savo pasirodymą pirmame važiavime komentavo lietuvis.
Tačiau antrajame važiavime D. Jazdauskui startas pavyko prasčiau ir jau po pirmojo posūkio jis nukrito keliomis pozicijomis žemyn, kol galiausiai finišavo penktas, o nugalėjo tas pats M. Michek.
Sudėjus abiejų važiavimų rezultatus, D. Jazdauskas šiame Europos čempionato etape lipo ant podiumo – užėmė trečią vietą. Pirmas – M. Michek, antras – P. Bartos.
Bendroje Europos „EMX Open“ čempionato įskaitoje po trijų etapų pirmauja M. Michek, antras – dar vienas čekas Petr Michalec, o trečias – ukrainietis Oleh Kruk.
„EMX Open“ dalyvavo ir daugiau lietuvių: Erlandas Mackonis liko 8 (pirmame važiavime – šeštas, antrame – aštuntas), Valentas Vasiliauskas – 10 (abiejuose važiavimuose buvo dešimtas), o Mantas Juozaitis – 12 (abiejuose važiavimuose buvo vienuoliktas).
Intriga EMX65 klasėje
Jaunųjų motociklininkų klasėse lietuviai taip pat demonstravo aukštus rezultatus. Kad paaugliams nereikėtų keliauti per visą Europą, motociklų su varikliais iki 65 ir 85 kub. cm klasėse žemynas yra suskirstytas į kelias zonas – jose vyksta pirminiai etapai, o kiekvienoje jų dešimt geriausiai pasirodžiusių sportininkų susirenka į čempionato finalą, kuris šiemet vyks Čekijoje.
Lietuvoje vyko antrasis Šiaurės Rytų zonos čempionato etapas ir jame puikų pasirodymą pademonstravo šiaulietis Marius Adomaitis, kuriam Aleksandrijos trasa – tarsi „namų GP“. Jau kvalifikacijoje jis užėmė pirmą vietą ir pirmame važiavime startavo iš patogios pozicijos.
Puikiai pradėjęs pirmą važiavimą, M. Adomaitis išsiveržė į priekį nuo pat starto ir neužleido šios pozicijos iki finišo. Antrame važiavime jam sekėsi prasčiau – nepavykęs startas ir du kritimai nubloškė lietuvį žemyn ir finišą jis pasiekė šeštas.
Bendroje Šiaulių etapo EMX65 įskaitoje M. Adomaitis pagal surinktų taškų skaičių pasidalijo antrą–ketvirtą vietas su kolegomis iš Latvijos Tomass Saicans ir Janis Martins Reisulis, tačiau ant podiumo nelipo: aukštesnės vietos galutinėje įskaitoje buvo skirtos jo varžovams už geresnį pasirodymą antrame važiavime. Pirmą vietą užėmė rusas Semen Rybakov.
Čempionato įskaitoje visuose etapuose dalyvauti ketinantis M. Adomaitis po dviejų etapų užima trečią vietą. Pirmas – S. Rybakov, antras – J. M. Reisulis.
EMX65 varžėsi dar vienas lietuvis –
Eimantas Čepulis
. Jis bendroje etapo įskaitoje užėmė 18 vietą – pirmame važiavime buvo aštuonioliktas, antrame – septynioliktas.
EMX85 triumfavo latviai
Motociklų su varikliais iki 85 kub. cm klasėje nelenktyniavo nei vienas lietuvis, o daugelį apdovanojimų susišlavė svečiai iš Latvijos. Edvards Bidzans ir Karlis Alberts Reisulis pasidalijo 1–2 vietas jau kvalifikaciniame etape, o pirmame važiavime prie jų prisijungė Roberts Lusis – pirmas tris vietas užėmė latviai.
Antrame važiavime pirmas dvi vietas užėmė tie patys sportininkai, o R. Lusis nukrito į ketvirtąją – jį aplenkė rusas Zakhar Osmolovskii.
Bendroje etapo įskaitoje iš pirmų penkių vietų keturias užėmė latviai: 1 – E. Bidzans, 2 – K. A. Reisulis, 3 – rusas Z. Osmolovskii, 4 – R. Lusis, 5 – K. Maslovs.
EMX85 Europos Šiaurės Rytų zonos čempionato įskaitoje po dviejų etapų pirmas tris vietas taip pat užima latviai – E. Bidzans, K. Maslovs ir R. Lusis.
Kitos aukščiausio lygio motociklų kroso varžybos vyks Anykščių trasoje: birželio 22–23 dienomis čia vyks antrasis Lietuvos čempionato etapas.