• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

71-asis „Formulės 1“ pasaulio čempionato sezonas prasidėjo. Sekmadienį Australijoje vyko pirmosios naujojo sezono lenktynės.
Po ilgos pertraukos pergale džiaugėsi „Ferrari“ komanda, kuriai pirmą vietą užtikrino vokietis Sebastianas Vettelis. Pirmoje lenktynių dalyje lyderiavo iš „pole“ pozicijos startavęs britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“. Visgi, jis pirmasis iš lyderių nusprendė stoti techninio aptarnavimo juostoje ir netrukus užstrigo už „Red Bull“ piloto Maxo Verstappeno. Tuo pasinaudojęs S.Vettelis ilgiau išbuvo trasoje ir po vėlyvesnio sustojimo į trasą sugrįžo prieš pat M.Verstappeno „nosį“.
L.Hamiltono entuziazmas kovoti dėl pergalės greitai dingo. S.Vettelis susikrovė 6-8 sek. persvarą ir ramiai šventė pergalę. „Ferrari“ nė vieno etapo nebuvo laimėjusi nuo 2015 m. rugsėjo mėnesio.
Paskutinę vietą ant podiumo iškovojo „Mercedes“ naujokas suomis Valtteri Bottas. Jis didesnio pasipriešinimo iš antrojo „Ferrari“ piloto suomio Kimio Raikkoneno taip ir nesulaukė. Penktas finišavo M.Verstappenas.

98acf348fe2f7ad3728a3890699bae67

S.Vetteliui už pergalę atiteko 25 taškai. L.Hamiltonui – 18, o V.Bottui – 15. Konstruktorių įskaitos lydere tapo „Ferrari“su 37 tšk. Toliau rikiuojasi „Mercedes“ (33) ir „Red Bull“ (10).