• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Ispanijoje vykusios „Formulės 1“ lenktynės prasidėjo ypač dramatiškai. Jau pirmajame rate susidūrė abu pirmavę „Mercedes“ pilotai – britas Lewisas Hamiltonas ir vokietis Nico Rosbergas!

Startas kiek geriau susiklostė N.Rosbergui, kuris aplenkė iš „pole“ pozicijos startavusį L.Hamiltoną. Visgi, vėliau britas bandė atakuoti vokietį, kuris komandos draugui nepaliko vietos trasoje ir išstūmė jį ant žolės. L.Hamiltonas nebegalėjo kontroliuoti savo bolido ir, slysdamas iš trasos, rėžėsi į N.Rosbergą. Abu bolidai užstrigo žvyre ir favoritai sensacingai anksti baigė savo lenktynes.
Trasoje pasirodė saugos automobilis, kuris išbuvo iki trečiojo rato. Lenktynes pratęsus, pirmavo abu „Red Bull“ pilotai – australas Danielis Ricciardo ir komandoje debiutavęs olandas Maxas Verstappenas. Sensacingai į trečią vietą pakilo ispanas Carlosas Sainzas („Toro Rosso“), aplenkęs vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“). Tiesa, čia pat C.Sainzą aplenkė tiek S.Vettelis, tiek kitas „Ferrari“ pilotas suomis Kimi Raikkonenas.
Vėliau prasidėjo taktinė „Red Bull“ ir „Ferrari“ pilotų kova. Likus 20 ratų iki finišo lyderiu tapo M.Verstappenas, nežymiai lenkęs K.Raikkoneną. Šie pilotai techninio aptarnavimo zonoje buvo apsilankę du kartus. Tuo tarpu už jų važiavo tris kartus padangas keitęsi S.Vettelis bei D.Ricciardo.

cd22bcfa38fe0b59286bd2544e46a8c1

Likus vos 2 ratams sprogo ketvirtoje vietoje važiavusio D.Ricciardo padanga, bet tai jam nesutrukdė išsaugoti ketvirtos vietos.
Sensacingai lenktynes laimėjo M.Verstappenas. 18-metis olandas tapo jauniausiu sportininku istorijoje, laimėjusiu „Formulės 1“ lenktynes. Olandas ženkliai pagerino S.Vettelio rekordą, kuris lenktynes laimėjo būdamas 21-erių. Antras finišavo K.Raikkonenas, o trečias liko S.Vettelis.

1c736d4c91c9d88a406084a183c07338

Penktas liko suomis Valtteri Bottas („Williams“), o šešta vieta tenkinosi C.Sainzas. Už jų išsirikiavo meksikietis Sergio Perezas („Force India“), brazilas Felipe Massa („Williams“), britas Jensonas Buttonas („McLaren“) ir rusas Daniilas Kvyatas („Toro Rosso“).
Pilotų įskaitoje tebepirmauja pirmas keturias sezono lenktynes laimėjęs N.Rosbergas (100 tšk.). Į antrą vietą pakilo K.Raikkonenas (61), aplenkęs L.Hamiltoną (57). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (157), „Ferrari“ (109) ir „Red Bull“ (94).
Šeštosios sezono lenktynės gegužės 29-ą dieną vyks legendinėje Monako trasoje.