• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 12-13 dienomis Brands Hačo trasoje vyko dešimtasis Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera“ taurės etapas, pažymėjęs 2013 metų sezono pabaigą. Nors Jonui Gelžiniui nepavyko iškovoti čempiono titulo, šių metų „Porsche Carrera“ taurės sezonas lietuviui buvo sėkmingiausias karjeroje.
Permainingas oras įnešė intrigos į kovą dėl titulo, kurioje prieš šį etapą J.Gelžinis nuo lyderio Michaelo Meadowsoatsilikinėjo 17 taškų.
Sausoje trasoje vykusioje kvalifikacijoje M.Meadowsas buvo nepralenkiamas ir pelnė pirmąsias startines pozicijas abiems savaitgalio važiavimams. Tuo tarpu J.Gelžiniui kvalifikacija susiklostė nesėkmingai: iš pradžių lietuvis kovojo su automobilį veikiančiomis vibracijomis, o maksimaliai išnaudoti antrojo padangų komplekto nebespėjo dėl pasibaigusio laiko. Dėl to lenktynininkas tenkinosi  tik ketvirta ir penkta startinėmis pozicijomis.
Pagal visiškai kitokį scenarijų klostėsi pirmasis važiavimas. Šlapioje trasoje pergalę iškovojo Rory Butcheris, o J.Gelžinis paliko už savęs M.Meadowsą ir finišo liniją kirto antroje vietoje.
Čempionato nugalėtoją nulėmė antrasis važiavimas, vykęs džiūstančioje trasoje. M.Meadowsas pralaimėti J.Gelžiniui galėjo tik tuo atveju, jei nebūtų pasiekęs lenktynių finišo, todėl jis nusprendė apskritai nesivelti į kovą ir startuoti iš techninio aptarnavimo juostos.
Sezoną pergalingai baigė Deanas Stonemanas, o J.Gelžinis antrame važiavime beveik visą laiką važiavo ketvirtas, tačiau pamatęs, kad M.Meadowsas pasieks finišą, nusprendė neberizikuoti ir į priekį praleido Daną de Zillę. M.Meadowsas finišo liniją kirto už J.Gelžinio, šeštoje vietoje.
Bendroje įskaitoje 310 taškų surinkęs J.Gelžinis M.Meadowsui nusileido 15 taškų.
J.Gelžinis šiais metais iškovojo tris pergales, dešimt kartų užlipo ant žemesnio pakylos laiptelio ir du kartus įveikė greičiausią ratą lenktynėse.
I.Gelžinis – lyderių dešimtuke
Ignas Gelžinis sėkmingai užbaigė sezoną Didžiosios Britanijos „Renault Clio“ taurės varžybose: abejuose važiavimuose lietuvis pateko į pirmąjį dešimtuką.
Kvalifikacija vyko džiūstančioje trasoje, todėl geriausi rato įveikimo laikai buvo pasiekti paskutinėmis minutėmis. I.Gelžinis įrodė, kad mėgsta tokias sąlygas ir pelnė šeštąją bei aštuntąją startines pozicijas. Tautvydas Barštys abiems važiavimams iškovojo dvidešimtąją startinę poziciją.
Pirmasis važiavimas vyko sausoje trasoje, tačiau jame netrūko incidentų, dėl kurių saugos automobilis į trasą buvo išvažiavęs du kartus I.Gelžinis finišo liniją pasiekė dešimtoje vietoje, tačiau nugalėtojui Jamesui Colburnui nusileido tik aštuoniomis sekundėmis. T.Barštys pirmame važiavime liko septynioliktas.
Antrame važiavime smarkiai lijo, todėl ir jame nebuvo išvengta incidentų. Saugos automobilis ir vėl ne kartą buvo pasirodęs trasoje, todėl lenktynininkams pakovoti dėl pozicijų nebuvo galimybių. I.Gelžinis finišavo devintoje vietoje, tačiau po lenktynių jam atiteko aštuntoji vieta, nes teisėjai nusprendė rikiuote žemyn nustumti lietuvį saugos automobilio fazės metu aplenkusį Joshua Wakefieldą. T.Barštys finišo liniją kirto septynioliktas.
Bendroje įskaitoje I.Gelžinis su 104 taškais liko penkioliktas, o T.Barštys, surinkęs 38 taškus, pelnė dvidešimt antrąją poziciją. Čempionato nugalėtoju tapo Joshas Filesas, surinkęs 384 taškus.