• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Puikiu BMW M3 automobiliu lenktyniaujantys „Flameris Racing Eneos“ komandos sportininkai vairuotojas Karolis Raišys ir šturmanas Mindaugas Kašalynas paskutiniame šių metų ralio čempionato etape antrus metus iš eilės iškovojo čempionų titulus 2014 m. Lietuvos automobilių ralio čempionato 2WD grupėje.
Sunkus paskutinis ralis
Paskutiniame šių metu ralio čempionato etape „Rally Classic“ Druskininkuose Karolis Raišys ir Mindaugas Kašalynas finišavo šešti absoliučioje įskaitoje. 2WD įskaitoje juos aplenkė Martynas Samsonas ir šiais metais absoliučioje įskaitoje antri likęs Paulius Nanartavičius, lenktyniaujantis BMW M3 automobiliais. Už trečią vietą 2WD įskaitoje skiriamų taškų pakako pergalei čempionate.
Šis ralis nebuvo lengvas. Jei AWD įskaitos čempionui Ramūnui Čapkauskui pavyko pergalę užsitikrinti jau prieš paskutinį etapą, Karoliui Raišiui teko smarkiai kovoti.
„Raliui prasidėjus rodėme labai gerą tempą, mus lenkė tik maestro Samsonas. Antrame ruože apgadinome automobilį ir mūsų tempas gerokai krito. Tiesa, konkurentus iki pat paskutinio greičio ruožo vis vien pavyko lenkti keliomis sekundėmis“, – pasakoja „Flameris Racing Enenos“ komandos pilotas Karolis Raišys.
Lenktynininkai visomis išgalėmis savo jėgomis bandė remontuoti apgadintą automobilį, tačiau viso likusio ralio metu nesijautė visiškai ramūs dėl automobilio. O pasiekti finišą reikėjo bet kokia kaina – tik kirtę finišo liniją jie galėjo džiaugtis 2014 m. čempionų titulu.
Atkakli kova
Tačiau paskutiniame etape iškovoti daug taškų „Flameris Racing Eneos“ ekipažui padėjo ir pagrindinių konkurentų problemos.
„Įpusėjus lenktynėms konkurentai pradėjo byrėti – sustojo aršiausias mano konkurentas 2WD įskaitoje Justas Tamašauskas. Neatlaikė „Opel Astra“ variklis. Šiaip ne taip prisiverčiau sulėtėti ir galvoti tik matematiškai – tik apie taškus pergalei sezone. Paskutiniame ruože ralio įskaitoje mane aplenkė Nanartavičiai, tačiau metų rezultatui tai neturėjo jokio skirtumo“, – pasakoja K.Raišys.
Kirtus finišo liniją liko tik džiaugtis puikiais 2014 m. pasiekimais. Ekipažas iškovojo pirmą vietą 7-oje įskaitoje ir tapo 2014 m. absoliučiais Lietuvos automobilių 2WD ralio čempionais.
„Pakartojome praėjusių metų rezultatą ir esame labai laimingi. Pergalė atneša džiaugsmo, bet taip pat – įpareigoja žengti žingsnį priekin, tobulėti. Turime daug gražaus laiko iki kitų metų sezono starto sugalvoti kokių tikslų norime siekti ateityje“, – pasakoja Karolis Raišys.

2014 m. Lietuvos automobilių ralio čempionato 2WD grupės rezultatai
1. Karolis Raišys, Mindaugas Kašalynas – 123 taškai.
2. Justas Tamašauskas, Stasys Tarailė – 94 taškai.
3. Paulius Nanartavičius, Ramūnas Nanartavičius – 82 taškai.
2014 m. Lietuvos automobilių ralio čempionato 7-os įskaitos rezultatai
1. Karolis Raišys, Mindaugas Kašalynas – 138 taškai.
2. Paulius Nanartavičius, Ramūnas Nanartavičius – 113 taškai.
3. Mindaugas Račkaitis, Martynas Drūlia – 101 taškas.