• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Meksikoje vyko 19-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės, kuriose 5-ąjį pasaulio čempiono titulą užsitikrino britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ bolidu.
Nervingose lenktynėse L.Hamiltonas turėjo daug problemų su padangomis, neišsaugojo turėtos antros vietos ir finišavo tik ketvirtas. Nepaisant vieno prasčiausių rezultatų šiame sezone, britas pelnė užtektinai taškų, kad taptų nebepavejamas bendroje įskaitoje.
L.Hamiltonas pagal pasaulio čempiono titulų skaičių pavijo argentinietį Juaną Manuelį Fangio ir visų laikų įskaitoje dalijasi 2-3 vietas. Juos lenkia tik legendinis vokietis Michaelis Schumacheris su 7 pasaulio čempiono titulais. L.Hamiltonas su 5-uoju titulu atitrūko nuo keturiskart pasaulio čempionų S.Vettelio ir prancūzo Alaino Prosto.
Lenktynes Meksikoje įtikinamai laimėjo olandas Maxas Verstappenas. „Red Bull“ lyderis į pirmą vietą pakilo po starto ir ją ramiai išsaugojo iki finišo. Antrą vietą iškovojo vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), o trečias buvo konservatyvią taktiką pasirinkęs suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Penktas – iš karto už L.Hamiltono – finišavo jo komandos draugas suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Tiesa, jis lyderiui pralaimėjo visą ratą.
Ilgą laiką į antrą vietą pretendavo australas Danielis Ricciardo („Red Bull“). Visgi, likus 10 ratų jis buvo priverstas pasitraukti dėl bolido gedimo.
L.Hamiltonas su 358 tšk. užsitikrino pirmą vietą bendroje įskaitoje. Antras garantuotai bus S.Vettelis (294), o dėl trečios vietos vis dar kovoja K.Raikkonenas (236), V.Bottas (227) bei M.Verstappenas (216).
Konstruktorių įskaitoje pirmauja „Mercedes“ (585), bet jos persvara prieš „Ferrari“ (530) kiek sumažėjo. Trečia lieka „Red Bull“ (362).
Priešpaskutinės – 20-os – sezono lenktynės lapkričio 11-ą dieną vyks Brazilijoje.