• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį užbaigtas 2018 m. „Formulės 1“ sezonas. Paskutinių – 21-ų – sezono lenktynių Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) nugalėtoju tapo iš „pole“ pozicijos startavęs britas Lewisas Hamiltonas.
Penktą kartą pasaulio čempionu tapęs britas po starto išsaugojo pirmą vietą. Vėliau jis vienintelis iš favoritų nusprendė pasinaudoti saugos automobilio stadija po šiurpios vokiečio Nico Hulkenbergo („Renault“) avarijos. Rizika anksti keistis padangas pasiteisino. L.Hamiltonas prarado mažiau laiko, nei įprasta, o jo padangos atlaikė beveik 50 ratų.
Antrą vietą iškovojo vokietis Sebastianas Vettelis su „Ferrari“. Jis lenktynių pabaigoje aplenkė suomį Valtterį Bottą („Mercedes“). Pastarojo problemos tuo tik prasidėjo. Čia pat suomis susidūrė su olandu Maxu Verstappenu („Red Bull“), o vėliau buvo aplenktas ir australo Danielio Ricciardo („Red Bull“). V.Bottas galiausiai finišavo penktas, M.Verstappenas – trečias, o D.Ricciardo – ketvirtas. Australas kol kas atsisveikino su „Red Bull“ ir persikels į „Renault“.

Daniel Ricciardo

V.Bottas nepasinaudojo gera proga iškovoti trečią vietą bendroje įskaitoje. Pagrindinis jo konkurentas suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“) anksti baigė lenktynes dėl bolido gedimo, bet turėtos 14 taškų persvaros jam užteko. K.Raikkonenui tai buvo paskutinės lenktynės „Ferrari“ gretose. Nuo kito sezono jis persikels į „Sauber“.
Su „Formule 1“ atsisveikino ispanas Fernando Alonso. Jis su „McLaren“ bolidu Abu Dabyje finišavo 11-as. 37-erių ispanas du kartus tapo pasaulio čempionu. Tiesa, ispanas neatmeta galimybės, kad nuo 2020 m. dar galėtų sugrįžti į šį sportą.
L.Hamiltonas su 408 tšk. tapo čempionato nugalėtoju. Antras buvo S.Vettelis (320), o trečias – K.Raikkonenas (251). Jo nepavijo nei M.Verstappenas (249), nei V.Bottas (247). Konstruktorių taurę laimėjo „Mercedes“ (655), aplenkusi „Ferrari“ (571) ir „Red Bull“ (419).
2019 m. „Formulės 1“ sezoną vėl sudarys 21-as etapas. Pirmosios lenktynės kovo 17-ą dieną vyks Australijoje.