• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Italijos „South Garda“ lenktynių trasoje vykusios lenktynės pritraukė daugiau kaip 300 sportininkų iš 47 pasaulio šalių. Tai buvo vienas pirmųjų turnyrų šiais metais, todėl visi suvažiavo išbandyti savo jėgas ir atgauti sportinę formą po tarpsezonio pertraukos.
Tarp dalyvių buvo ir šeši lietuviai – po du tautiečius kovėsi OK, OK „Junior“ ir „Mini ROK“ klasėse.

Jauniausi lietuviai sustojo pusfinalyje

„Mini ROK” klasėje, kur lenktyniauja jauniausi dalyviai, prie starto linijos rikiavosi 64 lenktynininkai, o Lietuvą atstovavo Kipras Juršė ir Kajus Rudzevičius.
Po kvalifikacinių važiavimų Kipras užėmė 59 vietą, o Kajus buvo 45-as. Po atkrintamųjų važiavimų Kipras gerokai pasigerino savo poziciją – pakilo iki 47 vietos, o Kajus atvirkščiai – nukrito iki 57 vietos. Deja, pusfinalio barjero nei vienam lietuviui peržengti nepavyko. Į finalą patenka po 17 greičiausių dviejų pusfinalių dalyvių. Tačiau Kajus Rudzevičius pusfinalyje gavo baudos ir užėmė tik 29 vietą. Taip pat po baudos nukrito ir Kipras Juršė. Jam iki finalo pritrūko vos šešių pozicijų ir jeigu ne bauda, lietuvis turbūt galėjo prasibrauti į finalą. Deja, visas viltis susikauti finale teks atidėti iki kito turnyro. Kipras pusfinalyje liko 23-ias.

Italijos „South Garda“ lenktynių trasoje vykusios lenktynės

OK „Junior“ klasėje – didžiausia konkurencija

Didžiausia viltis „Junior“ klasėje buvo Jokūbas Bagdonavičius. Kartu su juo lenktyniavo ir Sirvydas Šimkus. Abu jie atstovavo stiprią „Ward Racing“ komandą, kurios gretose toje pat klasėje pernai Kajus Šikšnelis Pasaulio čempionate užėmė trečią vietą.
Po kvalifikacinių važiavimų viskas atrodė neblogai – Jokūbas Bagdonavičius įsitaisė 18, o tai užtikrino neblogą starto poziciją visuose atkrintamuosiuose važiavimuose. Sirvydas Šimkus tuo tarpu buvo 78 vietoje.
Deja, Jokūbui keli atkrintamieji važiavimai nepavyko ir prieš pusfinalį jis nukrito į 39 vietą. Sirvydas liko 81-as ir į pusfinalį nepateko.
J. Bagdonavičius dar turėjo vilčių patekti į finalą, tačiau ir pusfinalyje jam nepasisekė – užimta 23 vieta, kai į finalą patenka po 17 greičiausių…

Viltis pakovoti dėl aukštų vietų OK klasėje nepasiteisino

OK klasėje tarp 85 sportininkų lietuviai važiavo du. Kajus Šikšnelis atstovavo Italijos komandą „Exprit“, o kitas lietuvis – Lukas Ščerbinskas – lenktyniavo su vokiška licencija lietuviškos „NSL Racing“ komandos gretose.
Po kvalifikacinių važiavimų Kajus Šikšnelis buvo klasifikuotas 41-oje vietoje. Ne geriausias rezultatas, bet svarbiausia, kad lietuvis buvo greičiausias savo komandoje, aplenkęs net buvusio „Formulės 1“ lenktynininko Alex Wurtz sūnų Charlie, kuris liko 49-as.

Kajus Šikšnelis

„Niekaip nepavyko rasti optimalaus balanso – keitėm ir kartingo rėmus, ir reguliavom kartą bet taip ir nepavyko rasti gero sureguliavimo. Iš pradžių buvo labai sunku suprasti, kas negerai – tiesiog nebuvo greičio. Tik vėliau supratome, kad greičiausiai kaltos nekokybiškos padangos. Tai paprasčiausia nesėkmė, kurios, tikiuosi, nebepatirsime kitose lenktynėse,“ – po finišo pasakojo K. Šikšnelis.
Lukas Ščerbinskas tuo tarpu po kvalifikacijos užėmė 73 vietą.  Po atkrintamųjų važiavimų Lukas taip ir liko 73-oje vietoje, o štai Kajus pasigerino poziciją – užkopė iki 34 vietos. Tai paskutinė vieta, kuri patenka į finalą. Gaila, bet Kajui nepavyko – jis nukrito iki 23 vietos pusfinalyje ir finale nevažiavo.