• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 1 dienomis Prancūzijoje vyko aštuntasis Pasaulio ralio kroso čempionato etapas, kuriame startavo ir lietuviška „ES Motorsport“ komanda. Prie jos automobilio „Škoda Fabia WRX“ vairo šiame čempionate debiutavo devyniolikmetis rusas Matvey Furazhkinas. Komandos lenktynininkas olandas Kevinas Abbringas startuoti Prancūzijoje negalėjo dėl susikertančių planų.
Debiutas jaunajam rusų lenktynininkui, atėjusiam į Pasaulio ralio krosą tiesiai iš Europos autokroso, nebuvo lengvas.

ES Motorsport komanda Pasaulio ralio kroso čempionate

Dabartinis FIA Europos autokroso čempionato lyderis turėjo perprasti naują discipliną, susipažinti su nauju automobiliu bei susikauti su greičiausiais pasaulio ralio kroso atstovais.
Pirmąją dieną „ESmotorsport-LabasGas“ komandos pilotas baigė 20-oje vietoje. Pirmoje kvalifikacijoje jis užėmė 20-ą vietą, o antroje jis buvo 18-as.
Po pirmos dienos lyderiu tapo Rokas Baciuška, antras žengė T. Scheideris, o trečias buvo A. Bakkerudas.
Antroji diena M. Furazhkinui buvo panaši, tačiau gerokai stabilesnė – lenktynininkas labiau savimi pasitikėjo ir nebejautė didžiulio startinio jaudulio.

Škoda Fabia WRX

„Prieš pirmos kvalifikacijos startą labai jaudinausi, tačiau su lyg kiekvienu startu įgavau vis daugiau pasitikėjimo savimi, nors, žinoma, rezultate to nesimato. Autokroso trasa yra padengta vien tik žvyru, o ralio krose dominuoja asfaltas, o važiuoti ant jo – patirties aš neturėjau, todėl šį savaitgalį teko mokytis labai daug naujų dalykų. Džiugu, kad kiekvienoje kvalifikacijoje važiavimas darėsi vis stabilesnis, nors klaidų išvengti ir nepavyko. Debiutinėse savo lenktynėse neturėjau tikslo patekti į pusfinalį – svarbiausia man buvo, kuo daugiau visko išmokti. Esu dėkingas komandai už palaikymą, pastabas bei pamokas“, - po varžybų kalbėjo M. Furazhkinas.
Trečioje kvalifikacijoje jis užėmė 20-ą poziciją, o ketvirtoje buvo 18-as. Bendroje įskaitoje po visų keturių kvalifikacinių važiavimų – M. Furazhkinas užėmė 20-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.

Greičiausias trečioje kvalifikacijoje buvo A. Bakkerudas, o ketvirtoje - T. Hansenas. Pastarasis po dvi dienas trukusių kvalfikacinių važiavimų bendroje įskaitoje užėmė pirmą. Antras liko R. Baciuška, o trečias – A. Bakkerudas. Į pusfinalį pateko dvylika greičiausių lenktynininkų.
Pirmąjį pusfinalį laimėjo A. Bakkerudas, o antrajame greičiausias buvo N. Gronholmas, tačiau nei vienas iš jų nelipo ant nugalėtojų pakylos finale. Čia triumfavo Timmy Hansenas. Antrąją vietą užėmė Antonas Marklundas, o trečias liko Kevinas Hansenas.
Devintasis, priešpaskutinis, Pasaulio ralio kroso čempionato etapas rugsėjo 14-15 dienomis įvyks Rygoje, Latvijoje.