• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas Panevėžyje buvo kaip reta permainingas. Šįkart – ne tik dėl dalyvių pateiktų staigmenų, bet ir gamtos siurprizų. Šeštadienį kepinusi saulė sekmadienį pamažu traukėsi, kol po vidurdienio penktą didžiausią Lietuvos miestą užklupo tropinė audra.
Ji buvo tokia stipri, kad teko net sustabdyti varžybas – trasa labiau priminė ne motokroso, o pravažumo varžybas, tačiau neilgai trukus oro sąlygos pasitaisė ir žiūrovai vėl galėjo mėgautis puikiais motociklininkų pasirodymais.
Greičiausiųjų klasėse nugalėjo čempionato lyderiai
Važiavimai buvo išties įspūdingi. Greičiausių motociklų MX1 klasėje abiejuose važiavimuose pergales vėl šventė Domantas Jazdauskas, tačiau jo persvara atrodo didelė tik rezultatų suvestinėse – pagrindiniai konkurentai atsipalaiduoti neleido nei akimirkai. Antrąją vietą susumavus abiejų važiavimų rezultatus Panevėžyje užėmė Justinas Drapanauskas, o trečią – Joviltas Cibas.
Po keturių čempionato etapų pirmoje vietoje įsitvirtinęs D. Jazdauskas, surinkęs 194 taškus. Antras – J. Drapanauskas (158), trečias – Karolis Peleckis (132).
MX2 klasėje pirmą vietą Panevėžio etape užėmė Niks Niklavs Suna, nugalėjęs abiejuose važiavimuose. Po kartą antrą ir trečią vietas užėmę Nojus Gasiūnas ir Rainers Žuks tas pačias pozicijas pasidalijo ir bendroje etapo įskaitoje.
Likus vienam etapui iki „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ pabaigos, MX2 klasės prizininkų rikiuotė yra identiška – pirmas čia N. N. Suna (191 taškas), antrą vietą užima N. Gasiūnas (159), trečią – R. Žuks (148).
Motociklų su varikliais iki 125 kub. cm klasėje Panevėžio etape daugiausia taškų surinko Erlandas Mackonis. Antras liko Valentas Vasiliauskas, trečias – Arnas Vedlūga. Bendroje šios klasės įskaitoje po 4 etapų pirmauja E. Mackonis (183 taškai), A. Vedlūga yra antras su 147, V. Vasiliauskas – trečias su 136.

Motokroso varžybų akimirka (3)

Keturračius užklupo audra
Motociklų su priekabomis įskaitoje 1-2 ir 3-4 vietas pagal surinktus taškus pasidalijo po du ekipažus. 1-2 užėmė šeimyniniai Kišūnų ir Jegorovsų ekipažai – Mantas su Ryčiu bei Janis su Peteriu. 3-4 pasidalijo Tomas Baltušis su Tadu Natka bei Irmantas Šeputis su Remigijumi Namikiu.
Bendroje čempionato įskaitoje pirmauja tie patys ekipažai. Kišūnai surinkę 180 taškų, Jegorovsai – 175, tad šalies čempionai paaiškės tik paskutiniame etape rugsėjį. T. Baltušis su T. Natka taip pat dar neprarado vilčių užimti pirmąją vietą 2018 m. sezone – jie surinkę 156 taškus.
Trasoje būnant keturračiams, ketvirtasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas buvo sustabdytas – antrojo važiavimo metu dėl užklupusios audros įsivyravo chaosas. Kai kuriose pažliugusios trasos vietose teko ieškoti ne greičiausios, o tiesiog pravažiuoti leidžiančios trajektorijos. Sudėjus abiejų važiavimų rezultatus, visą podiumą užėmė svečiai iš Latvijos: Emils Sigajevs užėmė pirmą vietą, o antrą-trečią pasidalijo Matiss Palevics bei Kristaps Veinbergs.
Bendra čempionato įskaita po 4 etapų atrodo kitaip. Čia pirmą vietą užima Domantas Vaznys, surinkęs 167 taškus, o antrąją – M. Palevics, turintis 166. Trečioje žengia Lauris Eizans su 147 taškais, o pretenzijų į prizinę vietą Lietuvos čempionate dar tikrai neatsisakė ir ketvirtoje vietoje esantis Kristaps Veinbergs (143 taškai).

Motokroso varžybų akimirka (1)

Vaikų kovas lydėjo karštis
Varžybos Panevėžyje truko dvi dienas. Pirmąją, šeštadienį, daugiausia dėmesio sulaukė pačių jauniausių motokroso atstovų kovos.
Pačių jauniausių sportininkų klasėje, besivaržančių su motociklais iki 50 kub. cm, abu važiavimus užtikrintai laimėjo Eimantas Čepulis. Antras liko Toms Dankerts, trečias – Jonas Kublickas. Čempionato įskaitoje pastarasis taip pat užima trečią vietą (138 taškai), E. Čepulis – antrą (153), T. Dankerts – pirmą (160).
Motociklų iki 65 kub. cm klasėje greičiausias buvo Raivo Laicans. Antroje vietoje Panevėžyje liko Ricards Alens Galcins, trečioje – Marius Adomaitis. Būtent pastarasis pirmauja šalies čempionate – per 4 etapus jis surinko 160 taškų. R. A. Galcins turi 142, o trečioje vietoje esantis Mingas Budrys – 99.
Motociklų iki 85 kub. cm klasėje savo persvarą čempionate dar labiau padidino Rauls Blumfelds. Pridėjus Panevėžio etape gautus taškus, iš viso jis yra surinkęs 167. Antrą vietą Panevėžyje ir tą pačią poziciją 2018 m. sezone užėmė Ugnius Liulys (136 taškai), trečią – Raimonds Kurtiss (130).
Finalinis, penktasis „Nissan Lietuvos motociklų kroso čempionato“ etapas vyks rugsėjo 8-9 dienomis Utenos motokroso trasoje. Čia turėtų pasirodyti ir Lietuvos atstovas pasaulio čempionate MXGP – Arminas Jasikonis.