• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių „Žalvaris-Dakar“ komanda sėkmingai įveikė 8-tą greičio ruožą Dakaro lenktynėse ir finišavo 52-oje vietoje. Lietuvos ir Baltarusijos „General Financing–Autopaslauga“ ekipažas šį greičio ruožą pabaigė 38-oje pozicijoje. Pasak Antano Juknevičiaus šis greičio ruožas buvo labai panašus į vakarykštį, tik šiek tiek trumpesnis.
„Tiesą pasakius, Dakaras tapo raliu be stenogramos, - komentavo A.Juknevičius, - keli paskutiniai greičio ruožai buvo tokie, kad gali važiuoti su „golfeliu“ ar „subariku“, visureigis čia nebūtinas. Vienintelis skirtumas nuo ralio, kad keliu važiuoji pirmą kartą, neturėdamas galimybės prieš tai su juo susipažinti ir susirašyti stenogramą“.
Tokiose trasose pranašumą turi greiti automobiliai-prototipai, o ne standartiniai visureigiai. Šių metų Dakaro trasa labai paranki daug ralio patirties įgijusiems sportininkams. Šiemet jie turi galimybę pasiekti geriausius rezultatus. Neatsitiktinai vakarykštį greičio ruožą laimėjo buvęs pasaulio ralio čempionas Carlosas Sainzas, o šiandien – Nasseras Al Attiyah.
„Dėl to Dauguma Dakaro dalyvių atvirai pradeda ilgėtis Afrikos. Na, gal tik vietiniai Pietų Amerikos sportininkai į Afriką vykti nenori. Kai kurie legendiniai Dakaro dalyviai, kaip Žanas Lui Šleseras ir kiti, nebedalyvauja Dakare. Jie renkasi startuoti šiuo metu vykstančiose „Africa Eco Race“ ar panašiose varžybose, - pasakojo Antaa
Aštuntajame Dakaro ralio greičio ruože pergalę iškovojo Nasseras Al Attiyah, tačiau bendroje įskatoje lyderiu toliau išlieka Nani Roma.
N.Al Attiyah rezultatas - 2 val. 32 min. 57 sek. Ispanas N.Roma dabar tiesiog stengiasi saugiai pasiekti ralio finišą ir greičio ruože užėmė šeštąją vietą, nuo N.Al Attiyah atsilikęs devyniomis minutėmis.
Kadangi Stephane'as Peterhanselis greičio ruože užėmė antrąją vietą, jis šiek tiek apkarpė N.Romos pranašumą bendroje įskaitoje, tačiau jo atsilikimas vis dar išlieka didesnis nei 20 min.
Carlosas Sainzas greičio ruože užėmė ketvirtąją vietą, pranokęs Orlando Terranovą ir Krzystofą Holowczycą.
Benediktas Vanagas greičio ruožą įveikė 39-oje pozicijoje, atsilikęs 43 min. 32 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis užima 54-ąją vietą. Antanas Juknevičius finišavo 53-oje pozicijoje, atsilikęs 1 val. 6 min. 10 sek. Bendroje įskaitoje jis užima 62-ąją poziciją

62 Antanas Juknevičius Toyota +29:11:06

Motociklų klasėje pergalę greičio ruože iškovojo Cyrilas Despres, distanciją įveikęs per 5 val. 23 min. 20 min. Ši pergalė leido prancūzui pakilti į devintąją bendrosios įskaitos vietą.
Joanas Barreda Bortas greičio ruože užėmė antrąją vietą, atsilikęs 2 min. 9 sek. ir per plauką sumažino atsilikimą iki bendrosios įskaitos lyderio Marco Comos. M.Coma greičio ruože liko trečias, nuo J.Barredo Borto atsilikęs vos 6 sek.
nas Juknevičius.
Didžioji 9-ojo greičio ruožo dalis bus panaši į buvusiuosius, tik jos pabaigoje lenktynių dalyvių laukia nedidelė, apie 40-ies kilometrų ilgio smėlio kopų atkarpa.