• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) baigėsi 2015 m. „Formulės 1“ sezonas. Paskutines – devynioliktas – metų lenktynes užtikrintai laimėjo vokietis Nico Rosbergas su „Mercedes“.
Iš „pole“ pozicijos startavęs vokietis dominavo visų lenktynių metu ir daugiau nei 8 sek. aplenkė pasaulio čempionu vėl tapusį komandos draugą britą Lewisą Hamiltoną. Trečia vieta džiaugėsi suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“), kuris ant prizininkų pakylos užlipo tik trečią kartą sezone.
Ketvirtas liko vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Po fiasko kvalifikacijoje jis startavo iš rikiuotės „uodegos“, bet sparčiai lenkė vieną varžovą po kito. Penktoje vietoje finišavusį meksikietį Sergio Perezą („Force India“) S.Vettelis aplenkė daugiau nei 20 sek.

image6.img.2048.medium

Šeštas liko nežymiai nuo S.Perezo atsilikęs australas Danielis Ricciardo („Red Bull“). Už jo išsirikiavo vokietis Nico Hulkenbergas („Force India“), brazilas Felipe Massa („Williams“), prancūzas Romainas Grosjeanas („Lotus“) ir paskutinį tašką pelnęs rusas Daniilas Kvyatas („Red Bull“).
Pilotų įskaitos nugalėtoju tapęs L.Hamiltonas surinko net 381 tašką. Antras liko N.Rosbergas (322), o trečias – S.Vettelis (278). Konstruktorių įskaitoje ramiai triumfavo „Mercedes“ (703), aplenkusi „Ferrari“ (428) bei „Williams“ (257).
2016 m. „Formulės 1“ sezonas prasidės kovo 20-ą dieną lenktynėmis Australijoje.