• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį savaitgalį Poznanėje, Lenkijoje įvyko pirmasis 2017-ųjų metų „Drift Masters GP“ šonaslydžio čempionato etapas, kuriame dalyvavo ir trys lietuvių komandos.
Balandžio 21 dieną, penktadienį, vykusiose treniruotėse netrūko veiksmo. Greitoje ir techniškoje trasoje čempionato favoritas airis James Deane jau pirmųjų važiavimų metu patyrė greičių dėžės gedimą, Andriaus Vasiliausko mechanikai buvo priversti keisti sugedusį diferencialą , o klaipėdietis Kęstutis Kelpša porą kartų išslydo iš trasos ir apgadino savo „BMW“.
Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje nugalėjo James Deane, surinkęs 93 taškus ir aplenkęs Marciną Wittechą bei Piotrą Wieceką. Iš lietuvių geriausiai sekėsi K.Kelpšai užėmusiam aukštą aštuntąją vietą. Andrius Vasiliauskas liko 14-as, o itin atsargiai važiavęs Benediktas Čirba užėmė 31-ą vietą ir pateko į Top32 važiavimus.

2017 04 21-22 Drift Masters GP Stage 1 06

Top32 važiavimuose geriausiai sekėsi B.Čirbai ir K.Kelpšai. Po pakartotinės dvikovos Benas nugalėjo antrą vietą kvalifikaciniuose užėmusį M.Wittechą. Kęstutis Kelpša Top32 kovoje nugalėjo vienintelę dalyvavusią merginą Karoliną Pilarczyk ir pateko į Top16, tačiau dėl kontakte su lenkaite patirtų techninių gedimų klaipėdietis turėjo pasitraukti iš varžybų. Top32 kovose po daug diskusijų sukėlusio teisėjų sprendimo iš kovos pasitraukė efektingai važiavęs Andrius Vasiliauskas su trečios serijos „BMW“.
Vienintelis Top16 važiavęs lietuvis B.Čirba susitiko su Piotru Trojaneku. Techniškiau pasirodęs lietuvis nugalėjo lenką ir pateko tarp aštuonių geriausių pirmojo Drift Masters GP etapo pilotų. Top8 kovose, kurios po lietaus vyko ant šlapios asfalto dangos, lietuvis suklydo ir turėjo pripažinti Bartoszo Storalzkio pranašumą. Dėl pralaimėtos kovos Benas labai nesikrimto: „Esu patenkintas pasiektu rezultatu, patekti tarp aštuonių stipriausių čia yra geras rezultatas. Tikiuosi sekančiame etape pagerinti rezultatą ir kovoti stipriau!“
Pirmame etape nugalėjo James Deane, antra vieta atiteko Adamui „Rubik" Zalewskiui, trečia Ivo Cīrulis, kertvirta B.Stolarskiui.
Antrasis Drift Master GP etapas vyks gegužės 12-13 dienomis legendinėje Niurburgringo trasoje, Vokietijoje.

2017 04 21-22 Drift Masters GP Stage 1 15 Cirba

Apie čempionatą
Drift Master GP yra sparčiausiai augantis „drifto“ čempionatas Europoje, kuriame dalyvauja virš 50 sportininkų iš Airijos, Anglijos, Vokietijos, Italijos, Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos, Vengrijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos bei kitų Europos valstybių. Iš viso 2017-aisiais vyks šeši etapai Vokietijoje, Lenkijoje ir Latvijoje, kurių metu dalyviai išsidalins daugiau nei 240 000 eurų piniginį prizą.
Pirmasis čempionato etapas vyko balandžio 21-22 dienomis Poznanėje (Lenkije). Antrasis etapas gegužės 12-13 persikels į Nurburgringo trasą Vokietijoje, trečiasis vyks birželio 9-10 Plocke (Lenkija), ketvirtasis liepos 7-8 Torune (Lenkija), penktasis liepos 28-29 Rygoje, šeštasis rugpjūčio 25-26 Hockenheimo trasoje (Vokietija).
Lietuvą pirmame čempionate atstovavo Benediktas Čirba, Kęstutis Kelpša ir Andrius Vasiliauskas.