• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutiniame „LAS taurės“ ralio čempionato etape Alytuje pergalę išplėšė „Kauno Autoklubo“ narių Justo Kvaraciejaus ir Igno Stravinsko ekipažas su „Subaru Impreza“. Jiems pavyko nugalėti šio čempionato lyderius SGC3 klasėje – Vytį Pauliukonį ir Audronį Gulbiną, taip pat su „Subaru Impreza“.
Paskutiniam šio sezono „LAS taurės“ etapui organizatoriai dalyviams parūpino ilgas, greitas ir techniškas trasas. Jokių suspaustų slalomų ir sukinėjimosi aplink kūgelius, miestiečiai turėjo galimybę grožėtis į didžiuliais greičiais uždaromis miestų gatvėmis lekiančius automobilius. Pranašumą čia turėjo galingi keturiais ratais varomi „Subau Impreza“ automobiliai, kurių ralyje startavo net 15, o iš viso prie starto linijos stojo 67 ekipažai.
Pagrindinė kova vyko tarp ilgamečių čempionato dalyvių Justo Kvaraciejaus ir Vyčio Pauliukonio, važiavusių SGC3 klasės reikalavimus atitinkančiais „Subaru Impreza“ automobiliais. Kovą su tam tikromis nuolaidomis laimėjo Kvaraciejus.

Alytaus Ruduo 2016 (3)

„Didelės konkurencijos nesijautė. Vytis jau laimėjo čempionatą, tai jam reikėjo šį etapą tik pravažiuoti, jis važiavo tikrai ne pilnu tempu. Bent jau pusę varžybų, iki kol pamatė tarpinius rezultatus, kad nuo mūsų atsilieka. Tada bandė vytis, bet nepavyko. Mes laimėjome. Labai smagu.“ – džiaugėsi „Kauno Autoklubo“ narys Justas Kvaraciejus.
Už Vyčio Pauliukonio trečioje vietoje SGC3 klasėje liko Karolio Balčiūno ir Vidmanto Paliečio ekipažas. Vėlgi su „Subaru Impreza“ automobiliu.
Silpnesnių automobilių SGC2 įskaitoje varžovams jokių vilčių nepaliko Igorio Aleksejevičiaus ir Gintarės Palubinskaitės ekipažas su visais ratais varoma „Ford Sierra“. Jis beveik minute aplenkė antroje vietoje su „Renault Clio“ likusius Mindaugą ir Gediminą Kanapeckus ir trečią vietą iškovojusius Artūrą Vansevičių su Giedre Zinkevičiūte.

Alytaus Ruduo 2016 (5)

SGC1 klasėje nugalėjo Vaidas Karašauskas su Justu Pavilavičiumi, vairavę „Honda Civic“ automobilį. Jie vos viena dešimtąja sekundės dalimi aplenkė Nerijaus Mikalausko ir Aivaro Kručo ekipažą su „Honda CRX“. Trečioje vietoje liko Mindaugas Šimkevičius su Liutauru Mockumi.
Veteranų įskaitoje nugalėjo Ramūnas Kručkauskas su „Subaru Impreza“ automobiliu, antras – Gedvydas Karašauskas su „Volkswagen Golf“, trečias – Saulius Nausėda su „Subaru Impreza“.
Greičiausias istorinis sportinis automobilis buvo „VAV 21011“, vairuojamas Arūno Kudarausko, greičiausiai su istoriniu standartiniu „VAZ 2101“ važiavo Marius Obeliūnas.

Alytaus Ruduo 2016 (9)

Laisvoje klasėje, kur važiuoja automobiliai praktiškai be jokių techninių ribojimų nugalėjo Tado Petronio ir Dariaus Jakštonio ekipažas su „Subaru Impreza“, antroje vietoje tokiu pačiu automobiliu važiavęs Luko Petravičiaus ir Domo Bakšio ekipažas. Trečioje – Andrejus Savčenko ir Kęstutis Taškūnas, važiavę „Volkswagen Golf“ automobiliu.
Susumavus komandinius rezultatus, labiausiai džiūgavo „AG Racing“ komanda. Antroje vietoje liko „Kauno autoklubas. Trečioje – „ASK Politechnika“.