• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Mauritanijoje tęsėsi jau tradicinėmis tampančios „Africa Eco Race“ lenktynės. Šis ralis pastaraisiais metais tapo alternatyva į Pietų Ameriką persikėlusiam Dakaro raliui. „Africa Eco Race“ dalyviai lenktyniauja ankstesniam Dakaro raliui būdingais maršrutais po Maroką, Mauritaniją ir Senegalą, o finišuoja pastarosios šalies sostinėje Dakare.
Devintajame etape vėl džiugino Lietuvos motociklininkas Tomas Jančys. Jis su „KTM“ 374,37 km nuvažiavo per 6 val. 48 min. 16 sek. ir užėmė 17-ą vietą, pasiekdamas geriausią karjeros rezultatą. Etapą kiek netikėtai laimėjo norvegas Felixas Jensenas („JI BYGG AS“, 5:09:18).
Bendros įskaitos lyderiai finišavo greta, tad italas Alessandro Botturi („Yamaha“, 37:07:34) išliko pirmas. Tiesa, norvegas Palas Andersas Ullevalseteris („KTM“) atsilieka vos 5 min. 15 sek. Trečias lieka italas Simone Agazzi („Honda“), pralaimintis 2 val. 7 min. 5 sek. T.Jančys rikiuojasi 26-as (57:09:32).
Automobilių ir sunkvežimių įskaitoje etapą laimėjo prancūzas Davidas Gerardas („Optimus MD“, 4:36:40). Bendroje įskaitoje beveik pusantros valandos visus lenkia prancūzas Jeanas Pierre‘as Strugo („Optimus MD“, 35:56:41). Gintas Petrus ir Povilas Valaitis („Toyota“) ralio nebetęsia.