• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po lietingosios Portugalijos, nesėkmingai susiklosčiusių varžybų Jungtinėje Karalystėje, Europos ralio kroso čempionato etapas Švedijoje Kasparui Navickui susiklostė puikiai. Nors oro sąlygos vėl nelepino lenktynininkų, jaunasis lietuvis liko per plauką nuo finalo, finišavo 10-oje vietoje ir savo čempionato sąskaitą papildė vienuolika taškų.
Vakarų Švedijoje įsikūrusioje Holjes trasoje prie starto linijos stojo net 23 „Super 1600“ klasei priklausantys bolidai, o nugalėtoju po trijų dienų lenktynių tapo danas Ulrikas Linnemannas, pirmaujantis ir bendrojoje čempionato įskaitoje. Galingiausioje, „Supercar“ klasėje, triumfavo 600 arklio galių „Ford Focus RS“ vairuojantis norvegas Andreasas Bakkerudas. Tai buvo jau antroji iš eilės sportininko pergalė pasaulio ralio kroso čempionato etapuose.

Kasparas Navickas (1)

“Trečiasis etapas jau tradiciškai šiam sezonui pasitiko itin permainingu oru – smarkų lietų keitė saulė, o papūtus smarkesniam vėjui vėl atkeliaudavo lietaus debesys, todėl varžybos buvo itin techniškos, komandos daug dėmesio skyrė strategijai, padangų keitimams“, - pasakoja „Škoda Fabia S1600“ pilotuojantis Kasparas Navickas. „Pirmuose dvejuose kvalifikaciniuose važiavimuose važiavome stabiliai, rodėme gerą tempą. Trečiajame sudėtingos oro sąlygos apsunkino lenkimus, taip pat daug laiko praradome bandydami išvengti varžovo, kuris po apsisukimo atbuline eiga manevravo viduryje trasos. Paskutiniame kvalifikaciniame važiavime apsistumdėme su varžovu, taigi teko pabūti už trasos ribų, kur dideliu greičiu lekiant per kupstus buvo šiek tiek pažeistas greičių dėžės korpusas. Nepaisant to, būdami 9-oje pozicijoje patekome į kitą dieną vykusį pusfinalį. Mechanikų komanda per naktį automobilį sutaisė ir prie starto linijos sekmadienį stojome pilnai pasirengę. Kova trasoje buvo įtempta, o mums net ir automobiliui praradus greitį pavyko išsilaikyti neblogoje pozicijoje. Finišavus visiems varžovams bei diskvalifikavus du sportininkus, likome visai šalia finalo – 7-oje vietoje. Apmaudu, tačiau dabar jau žvelgiame į priekį ir laukiame kito etapo Prancūzijoje.“
Po trijų etapų, turėdamas 15 įskaitinių taškų Kasparas Navickas užima 14-ą vietą bendrojoje Europos ralio kroso čempionato įskaitoje. Kitas varžybų etapas rugsėjo mėnesį vyks Prancūzijoje, Bretanės mieste.